آموزش وردپرس

حضرت ابالفضل(ع) یک انقلابی است

در روایتی از امام سجاد (ع) آمده است که : ((مبغوض ترین افراد در نزد خداوند کسی است که به سنت امام اقتدا می کند اما به اعمال امام اقتدا نمی کند .)) در دین باید محکم عمل کنیم . زبان ما باید با قلبمان یکی باشد . بیایید واقعا مسلمان باشیم . مغازه دار مسلمانی که به نماز اول وقت اهمیت نمی دهد ، این شخص در دین محکم عمل نمی کند . این شخص به اعمال امام اقتدا نمی کند . ابالفضل العباس (ع) یک الگوی تمام عیار در اقتدای به اعمال امام است . ما در تاریخ از افرادی مثل محمد حنفیه عرض اندام می بینیم اما ابالفضل العباس ابدا قدمی از دستور امام جلو نیفتاد . عرض اندام به این معنی که مثلا ، هنگام حرکت امام حسین به کوفه ، محمد حنفیه به نزد امام آمد و گفت :(( به نظر من  بهتر است به سمت کوفه نروید .)) اما حضرت ابالفضل العباس هرگز این گونه نبود . حتی در روز عاشورا هنگامی که شمر او را فرا خواند تا به او امان نامه بدهد ، حضرت ابالفضل ذره ای میل و رغبت نداشت که حتی به نزد شمر برود اما امام به ایشان دستور داد که برود ببیند که شمر با او چه کار دارد . حضرت عباس هم بی معطلی دستور امام را اطاعت کرد .

انقلاب اسلامی ما جذابیتی عجیب در جهان ایجاد کرد . جذابیتی که ناشی از محکم ایستادن سر اصول اسلامی مان بود  . لذا دشمنان ما توطئه کردند و کسانی مثل طالبان و داعش را ایجاد کردند . الآن داعش هم محکم روی اصول به قول خودشان اسلامی ایستاده اند .

راز جذابیت حضرت ابالفضل این است که ایشان محکم و انقلابی پای اصول ایستاد . لذا جذابیتی دارد که حتی غیر مسلمان ها مجذوب عملکرد ایشان هستند . این را بدانیم که جذابیتی که سر دین ایستادن دارد هیچ عیاشی و گناهی ندارد . در شب عروسی خیلی ها از اصول خود کوتاه می آیند . اما باید ما انقلابی عمل کنیم و به هیچ وجه نباید از اصول اسلامی و عقیدتی خود کوتاه بیاییم .

هیچ وقت این جمله را از یاد نبریم : جذابیت دین در انقلابی عمل کردن ماست .

مروری بر سخنرانی حجت الاسلام علیمحمدی مورخه 22/2/1395 – هیات فاطمیون سبزوار
موضوع : شخصیت حضرت عباس(ع)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *