آموزش وردپرس

ارشاد مفسر بزرگ و فیلسوف آیت‌الله جوادی آملی

آیت‌الله جوادی آملی در آن انتخابات سال 84 از اكبر هاشمی رفسنجانی حمایت كرده بود. این حمایت بر جسارت‌گران سخت آمده بود و طلاب مقدمه‌خوان درصدد ارشاد مفسر بزرگ و فیلسوف متأله جلیل القدر برآمدند و با تجمع در مسجد ایشان، عربده‌كشان «جوادی حیا كن هاشمی را رها كن» را سر دادند.

آن روزها، روزهای سختی بود، من بارها از همین جماعت دشنام و توهین به ایشان را در مدرسه‌ی فیضیه و دارالشفاء شنیدم. نصیحت بزرگان و ارشاد آنان امری پسندیده است، اما نه با پشتوانه‌ی جهالت و توهین.

در آن روزها از یكی از شاگردان آیت‌الله شنیدم كه ایشان گفته است «وی را چنان بالا خواهند برد كه طغیان خواهد كرد» العهدة علی الراوی. این سخن از یک اصل كلی برآمده است؛ با انسان‌ها باید مطابق ظرفیت‌شان رفتار كرد، نه بزرگی را خُرد كرد نه خُردی را بالا برد.
خوب ایشان حمایتشان از هاشمی رفسنجانی در اصل حمایت نکردن از احمدی نژاد بود ! پیش‌گویی آیت‌الله درست بود. این یک پیشگویی نیست، یک پیش‌بینی است. هر كس را زیادتر از ظرفیتش بالا بردند، سقوط خواهد كرد. نمی‌توان تلاش‌های وی و تیمش را نادیده گرفت و انصافا كارهای بزرگی در زمان ریاست‌جمهوری وی انجام شد. اما محمود احمدی‌نژاد نه هاله‌ی نور داشت، نه اگر قرار بود پیامبر دیگری نازل شود او بود، نه امام عصر دولتش را مدیریت می‌كردچه اتفاقی افتاده است كه این روزها آن مرد پرتلاش دیروز، مردی كه با نذر و نیاز مردم بالا آمد، در اطاعت امر ولی امر، تاخیر می‌كند ؟؟؟

البته شایان به ذکر است آقای هاشمی رفسنجانی در آن روزها اینقدر هم خودشون رو نشان نداده بودند از قبیل محسن هاشمی رفسنجانی ، فتنه 88 و… ! بعد از این جریانات خطوط فکری هاشمی رفسنجانی تغییراتی داشت که با الان قابل مقایسه نیست !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *