آموزش وردپرس

متن نشریه شهید رضا دامرودی صفحه 2 و 3

جهت دیدن نشریه اینجا کلید کنید 

بیوگرافی شهید : 
رضا دامرودی فرزند حسین متولد 20 تیر 1367 روستای دامرود بخش روداب شهرستان سبزوار  در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود، وی در مدرسه راهنمایی شمس آباد تحصیل نمود و برای تحصیل در رشته گیاه پزشکی در سال 1387به آموزشکده کشاورزی نیشابور رفت. پس از اخذ مدرک کاردانی، به دانشگاه جهاد دانشگاهی کاشمر رفت تا مدرک کارشناسی خود را اخذ نماید؛ در سال 1390 ازدواج نمود و پس از بیست روز به خدمت سربازی اعزام گردید؛ پس از پایان خدمت با خرید یک دستگاه خودرو سواری، مشغول امرار معاش گردید؛ بعد از گذشت مدتی فروشگاه سموم و دفع آفات کشاورزی در روداب دایر نمود و به خاطر اینکه در خانه ای استیجاری در سبزوار زندگی         می کردند هر روز صبح از شهر سبزوار به روداب می آمد، در سال 93 خداوند دختری به ایشان هدیه نمود و نام او را نیایش نهاد، وی پس از عضویت بسیجی در گردان 22 امام حسین(ع) لشکرعملیاتی مردم پایه پنج نصر با مسئولیت تیربارچی مشغول خدمت گردید؛تا این که درغروب شنبه 25 مهر ماه 1394در نزدیکی شهر حلب کشور سوریه در دفاع از شیعیان بی پناه سوریه و عقیله بنی هاشم جانمان به فیض شهادت نائل آمدند.

 

نامه شهید خطاب به همسرشان 

همسر عزیزم ؛ سلام:امیدوارم زمانی که این نامه را می خوانی از دست من راضی باشی و به خاطر تمام سختی ها و اذیت هایی که در این چند سال برایت رقم زدم بنده حقیر را بخشیده باشی،نمی دانم با چه زبانی از تو، خوبی هایت، صبر و تحملت درکنار من و… تشکر کنم،توصیه میکنم که همیشه به یاد من باشی و مرا فراموش نکنی، از دختر خوبمان مواظبت کنی و زیر چادر خودت پرورش دهی تا راه خودت را ادامه دهد.همیشه با نماز و قرآن و توسل به ائمه اطهار و حضرت ابوالفضل; و حضرت زینبB برای سلامتی خودت، دختر عزیزمان و بنده حقیر دعا کن که میدانم دعای تو همیشه مستجاب می شود .

پاسخ همسر شهید به نامه همسرشان 

سلام،هرچند وداع شما با من دردی بزرگ و اندوهی سنگین است، اما خوب می دانید که من با رضایت کامل  شما را راهی کردم، هم اکنون نیز راضی ام به رضای خدا. من در این مدتی که افتخار زندگی کنار شما را داشتم جز خوبی و زیبایی چیزی در زندگی ندیدم. سختی های زندگی اگر نبود، شیرینی ها معنایی نداشت، ان شا الله که بتوانم با یاری خداوند آنگونه که خواسته شما بود دختر کوچکمان را با الگو گرفتن از شما و عمه سادات حضرت زینبB پرورش دهم، دعا می کنم با ظهور امام زمان       من و دخترم جزء سربازان ایشان باشیم و در راه رضای خدا گام برداریم، باشد که شما هم از حضرت زینبB برای من و دخترمان صبر و استقامت را طلب کنید و شفیع ما در آن دنیا باشید زیرا من در این دنیا آرزویی جز این ندارم .
خداحافظی و خواب همسرشان

از مشهد داشتیم می آمدیم سبزوار که رضا زنگ زد و گفت موضوع مهمی را باید مطرح کنم، وقتی رسیدم خانه گفت که می خواهد برود به سوریه؛ اول مخالفت کردم و اجازه ندادم اما او سریع گفت به خاطر حضرت زینبB. میدانست که پاسخی نمی توانم بدهم گفتم: اصلا از کجا می دانی همین چند روز میبرنت ؟ شاید نبردند! بعد چند روز گفت دیگه باید عازم شوم…گفته بود برای من گریه نکنی ناراحت می شوم؛ گفتم: هر وقت روضه حضرت ابوالفضل; و حضرت زینبB را بشنوم گریه میکنم، پاسخ داد: برای معصومین هرچقدر که می خواهی گریه کن ولی برای من گریه نکن یک نامه رضا برای من نوشت و یک نامه من برای رضا نوشتم، نامه همراه رضا بود و قرار شد که نامه هارا باز نکنیم تا وقتی برسند به سوریه، وقتی رسیدند با من تماس گرفتند و قرار شد نامه هارا بخوانیم. وقتی نامه را خواندم دیدم پاسخ نامه اش را در نامه ای که برایش نوشتم داده ام.شب خواب دیدم که در سوریه ام شب بود، رضا کنار حوض آبی داشت وضو می گرفت رفتم جلو و گفتم چرا اینقدر عجله داری؟بند پوتین هاتو باز کن! یه نگاهی بهم کرد و هیچی نگفت مثل بعضی وقت ها که با سرعت بالایی کارهارا انجام می داد .

عروسک روی ضریح حضرت رقیه سلاماالله
رفته بودیم حرم حضرت رقیهB رسم بود که افراد یک عروسک می گذاشتند یا یک عروسک بر می داشتند، رضا هم یک صندلی آورد و یک عروسک را از بالای ضریح برداشت. شب شده بود که یکی از کیف هایمان جابجا شده بود؛ بهش گفتم:” کیفهایمون جابجا شده.” اول گفت نه ولی وقتی عروسک را دستم گرفتم و گفتم:”پس این دست من چیکار می کنه؟” چهره اش عوض شد! گفت: پس عروسک را بده تا کیف هارا عوض کنیم و من قبول نکردم ولی ای کاش به او می دادم. خبر شهادتت را که شنیدم اول باور نکردم و می گفتم مجروح شده ای تا اینکه گریه همرزمان شهادتت را به من ثابت کرد، به ذهنم آمد که قبل از اعزام گفته بودم بین ما چهار نفر تو شهید میشی، آخر هم شدی. عهد بستم عروسکی را که رضا برای دختر کوچکش نیایش می خواست؛ من به دخترش اهدا کنم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *