آموزش وردپرس

نشریه شهید دامرودی متن صفحات 6 و 7

>>> جهت دیدن نشریه اینجا کلیک کنید <<<

شبهای محرم … 
رضا جان خوش بحالت که بالاخره از جمع ما تو سرت را به زانو های امام زمان (عج) گذاشتی و در خون خود غلطیدی. هنگام روضه اول محرم گفتم هرکی خدمت ارباب رسید سلام بقیه را هم برسونه و تو به پهنای صورت گریه می کردی و رسیدی از ما یادت نشه.عاشق روضه حضرت رقیهB بودی و همیشه اشعار   بی بی سه ساله رو از دفترچه اشعارم می نوشتی ودر خلوت های خودت میخوندی و صفا می کردی. خلوت هایی که با خودت داشتی رو یادم هست و به آن ها غبطه می خورم. این مدت رفاقت با تورو با هیچی عوض نمی کنم شهید؛ به حرمت نون و نمکی که با هم خوردیم قسمت میدم، به روضه هایی که برات خوندم قسمت میدم من رو هم شفاعت کن. (دل نوشته از همرزم شهید و مداح در منطقه)

شب قبل شهادت…
ما بچه های خراسان رو بهمون می گفتند: فرستاده های امام رضا; که به اختصار هم فرستادگان رضا می گفتند، خوش بحالش بین ما فرستادگان رضا; اولین شهید هم اسمش رضا بود، شب قبل شهادتش تو مجلس عزاداری سیدالشهدا; خیلی گریه می کرد؛منتظر شام بودیم، کنار هم نشسته بودیم رضا راجع به شهادت و اولین شهید دامرود و نهج البلاغه و قرآن و … می گفت و مشغول فضائل امیرالمومنین; بودیم، رضا گفت: تمام شهدایی که به بهشت می روند هیچ آرزویی ندارند مگر شهدا که از خداوند آرزو می کنند که یک بار دیگر به دنیا برگردند تا لذت شهادت را دوباره بچشند و هیچ لذتی بالاتر از شهادت نیست حتی لذت های بهشتی.

استقبال امام رضا; از شهید رضا … 
قبل از اینکه به مشهد برسیم از فرماندهی لشکر تماس گرفتند و اعلام کردند خانواده شهید را به مجتمع آیه ها هدایت نکنید؛ دلیل را جویا شدم فهمیدم 3 تا 4 هزار نفر در مجتمع جهت تشییع پیکر مطهر شهید رضا تشریف آورده اند واگر خانواده شهید در مکان مورد نظر حضور یابند به علت ازدحام جمعیت امکان زیارت شهید وجود ندارد و به ناچار برنامه ریزی کردیم که پس از طواف شهید به دور حرم ولی نعمتمان حضرت رضا; به معراج شهدا برویم و خانواده در آن مکان به زیارت شهید تشریف فرما شوند.(لازم به ذکر است که مراسم تشییع پیکر شهید در حرم مطهر رضوی به قول یکی از خادمین حرم کم نظیر و شاید بی نظیر انجام گردید). شهید را به معراج شهدا منتقل کردند و وقتی ما رسیدیم معراج شهدا، آنجا هم مراسم با شکوهی برای شهید گرفته بودند.

حقیقت رفتن چیست ؟ 
در كافى، ج 2، ص 164 نقل شده است پیامبر اعظم[ فرمودند: هرکس فریاد مظلومی را بشنودکه مسلمانان را به یاری می طلبد، اما فریاد او را اجابت نکند، مسلمان نیست.در این میان بسیجیان زیادی هستند که همچون رضا در گردانهایی مانند گردان 22 امام حسین;(سبزوار) لشکر عملیاتی مردم پایه پنج نصر چند سالی آموزش دیدند و زمانی که خبر اعزام را شنیدند با هماهنگی مسئولین گردان ها عازم سفر برای دفاع از حریم آل الله شدند؛حضرت زینبB یک بار به اسارت رفتند اما این عشق به حضرت زینبB  است که مدافعین حرم اجازه نمی دهند بار دیگر حرم حضرت به غارت حرامی هایی همچون داعش، النصره، اسرائیل و … بیفتد و پس از تشییع این شهید بزرگوار بود که سیل عظیم بسیجیان مشتاق جهت دفاع از حرم بی بی زینبB و ادامه راه شهید به گردان امام حسین سبزوار سرازیر گردید؛ حال این عشق است که همسر شهید می گویند: “نه بلکه همسرم بلکه خودم و فرزندم حاضریم فدای این راه شویم”. گاهی در میان خیابان ها و خانه ها از برخی افراد می گویند: برای پول می روند سوریه؛ اما همسر شهید خطاب به این جمله افراد گفتند: “من حاضر هستم تمام زندگی ام را بفروشم و دوبرابر، سه برابر پولی را که شاید می خواستند به همسرم (به عنوان حق ماموریت) بدهند، به ایشان بدهم تا حتی یک شب بیرون از خانه، در بیابان نخوابد!” حال اینکه شهید رضا که رحمت خدا بر او و تمام مدافعین حرم ببارد؛ فرزندی دارند یک ساله که هر روز او را به پارک می بردند، همسر شهید گفتند: “به نظر من جهاد اول برای آنها دل کندن از خانواده و فرزندشان است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *